13Haz

HANNOS BEACH FEST Surf Gökçeada

  • Start at 00:00AM

Hannos plaj festivali ; herhangi bir siyasi amaç ya da maddi çıkar gözetmeksizin, sadece keyifli bir arkadaşın izinde 9. organizasyonunu da güneşin en son battığı adada gerçekleştirebilmek hayaliyle yaratıldı.

Bu festival 2007 yılında; hayatın sıradanlığından kurtulmuş, üretmeyi bilen, dokunduğu her hayata ışık saçan Yunus Günel ve dostları tarafından bir hayal olarak sıcak bir havada serinlemek için ortaya çıktı.Gökçeada gibi nadir bakir kalabilmiş bir doğallığın sığınağında her yıl haziranda prototip toplumun baskısından uzak cittaslow şehrinde arınabilmeği hedefleyen festivalin ismi Ege kıyılarında keyifle yaşayan kırmızı ve pek iyi niyetli bir balık türü olan ‘Hanos’ olarak seçildi.

İlk yıl festivalimiz öğrenci sermayesi ve Gökçeada belediyesinin yardımıyla Kefaloz plajında gerçekleşti.2008 yılında Kuzu Limanı sahilinde gerçekleşen festivalin ikincisi keyifle sürdü. Mezuniyet sonrası,10 kişilik kemik kadro her yıl adanın farklı koylarında ortalama 200 kişinin katılımı ile 5 organizasyon daha gerçekleştirdi.

Daha önceki sponsorlarimiz ‘Redbull’, ‘Billabong’ ve tabi ki adanın gözde sörf ve konaklama merkezi ‘ ‘Surfgökçeada’ oldu. Bu yıl 13-14 Haziran tarihlerinde Türkiye’nin en batısında güneşi birlikte selamlamak dileğiyle…

Festivalin Resmi Sitesi: www.hannosbeachfest.com