Yıldızkoy adanın kuzey kıyılarından denize girilebilecek neredeyse tek koy. Adada hakim rüzgar kuzeyden olduğu için burası genelde rüzgarlı. Ama rüzgarın hafiflediği ya da güneyden estiği bir güne denk gelirseniz Yıldızkoy ‘un denizi süt liman oluyor.

Yıldızkoy, Gökçeada Sualtı Milli Parkı’nın içinde yer alıyor. Parkın karadan denize girilebilecek tek koyu burası.
Deniz florası ve faunası koruma altında olan bölgede şnorkelle yüzerek zengin sualtını seyretmek ayrı bir zevk olacaktır.

Arabayla koya kadar varmanız mümkün. Koyun içinde sadece dış duvarları ayakta duran eski bir şapel de bulunuyor.

Yıldızkoy’da ilginç kaya oluşumları bulunuyor. Bu kayaların üzerinde uzanıp güneşlenmek sonra denize inen merdivenlerden havuza girer gibi akvaryum gibi sulara dalmak çok keyifli. 2012 sezonunda denize yüzen bir iskele de yerleştirildi.

Koyun sağ kısmında yukarı doğru çıkan patika yoldan yürüyerek devam ederseniz sualtı parkının içindeki diğer koylardan Mavi Koyu da görebilirsiniz.

Yıldızkoy’a yakın konaklamak isteyenler koydaki camping tesisini, Yeni Bademli Köyü ya da Kaleköy’deki konaklama yerlerini tercih edebilir. Bu köylerden yürüyerek kolayca koya ulaşabilirsiniz.

Koydaki camping tesisi kafe-beach hizmeti de veriyor. Tesisin duş, tuvalet, soyunma kabini ve şemsiye-şezlonglarından yararlanabilirsiniz.

Kaleköy muhtarlığının açtığı şirin bir kahve de bulunuyor deniz kenarında. Buradan da yiyecek-içecek servisi almanız mümkün